Lekárnička

Lovemaker
Nováčik

Lekárnička

Poslaťod Lovemaker » Str Dec 30, 2015 1:49 am

zdravim,dufam ze som trafil temu..

Co je pre Vas dolezite mat v lekarnicke/co by ste chceli mat ? /co mate v lekarnicke ?

podelte sa o svoje nazory,skusenosti,napady...

ja mam v brasni betadin, kus obvazu,par naplasti,haciky na klieste(chodim kazdodenne zo psom do prirody a klieste su problem) /// + sitie-ihlu a ciernu nit, po tom co sa mi roztrhli gate medzi nohami a isiel som stym domov tak to uz nechcem zazit :D

+++ budem si vybavovat wombata,kde je toho priestoru viac,chcel by som zaradit vacsiu lekarnicu,kde by som mal pinzetu, 1-2 obvazy,tlakovy obvaz,skrtidlo,noznicki,mozno skalpel.(aj ked mam uchylku od coolgeara a to ziletku vo vsetkom :))).
BSP
Nováčik

Re: Lekárnička

Poslaťod BSP » Str Dec 30, 2015 2:03 am

Zdravím čo ja mám len tak v jednej sumke to je skôr taká záložná výbava 1.Betadin
2. 3 obväzy
3. 1 elastický obväz
4. dezinfekčné utierky
5. Náplaste
6. dvojo nožničiek 1 manikúrové 1 čo sú v auto lekarničke
7. 1 gáza 10x10 cm
Určite som na niečo zabudol :D
určite by som tam mal rád ešte lepidlo (sekundové) a izotermickú foliu ale vravím je to základ v budúcnosti si zaobstarám ifak afka s profesionálnou výbavou a určite v nejakej situácii sa tie profi. veci ktoré neviem ovládať ja tak sa zíndu pretože mám mamku sestričku ;)
Obrázok používateľa
Carthago
Nováčik

Poslaťod Carthago » Štv Dec 31, 2015 7:02 pm

Určitě nosit desinfekci, lékárnička má posloužit v každé situaci.. Desinfekci použít na klasické bolístky, v případě něčeho vážnějšího s převozem do nemocnice bych se na desinfekci vykašlal..
Obrázok používateľa
Vladimir
Site Admin

Poslaťod Vladimir » Pon Jan 04, 2016 9:40 am

Určite by som doplnil lieky, také základné proti bolesti (ataralgin), proti hnačke (endiex), proti horúčke (paralen), prípadne ešte niečo na pálenie záhy (tums).
Vladimír
Obrázok používateľa
Delewar
Nováčik

Poslaťod Delewar » Pon Jan 04, 2016 2:09 pm

A hlavne kontrolovať takéto lieky. Nie sme v krízovej, ani vojnovej situácii, keď je dobrý liek aj tri roky po expirácii. Čím starší, tým sa znižuje jeho účinnosť. Ale určite je dobré tieto lieky pri sebe mať. Hlavne proti bolesti, lebo tá paralyzuje myseľ a jasné myslenie je často základ k zvládnutiu závažných situácií.
Nie som povinný byť takým, akým by som mal podľa ostatných byť. Je to ich omyl, nie moje zlyhanie.
R.P. Feyman
hunter
Nováčik

Poslaťod hunter » Pon Jan 04, 2016 5:02 pm

Ahojte
Já bych do toho seznamu ještě připsal fenistyl a něco proti alergickým reakcím po štípnutí hmyzem. O prázdninách jsme byly s rodinou na houbách a brácha si nevšiml vosího hnízda v zemi a nechtěně se přiblýžil a schytal dvě žihadla, naštěstí není na pobodání vosami a podobnými potvorami přecitlivělý, ale kdyby byl, tak je průser na světě.
Ještě nějaký šátek, sychrajsky, hypermangan, alespoň metr paracordu a malou kapesní lupu.
Obrázok používateľa
Maco
Občasný prispievateľ

Poslaťod Maco » Pon Jan 04, 2016 11:15 pm

Lekarnicka je dost tazka tema.
Nebudem radit iba sa podelim o par skusenosti a par postrehov.
"Lekarnicku " som rozdelil na niekolko casti. Je to nieco ako snehova gula. Cim toho viac cakam tym som vybavenejsi.
Penazenka je vec ktoru mam pri sebe vzdy.
1. Penazenka. - Naplasti, par zatvaracich spendlikov, pinzeta z victorinoxu a ziletka. Je tam jeden alkoholovy obrusok na dezinfekciu.
2. Taska na zbran - Pentagon s gun. Tu je toho viac. -Alu deka, Latexove rukavice, skalpel, zubarska zahnuta pinzeta, klasicka pinzeta, dezinfekcia, noznice, zatvaracie spendliky. Naplast s vankusom 1, tampony s cistiacim ucinkom 3x. gazovy kryci obväz 2x a dake naplasti.
3.Cast je pre mna lekarnicka do vaku na turistiku.
Je to u mna standartna autolekarnicka. Veci su tam rozdelene na moduly a je to prehladne. Jedine co som tam pridal je Betadine, par obvazov naviac a dake lieky.
Mam tam pridane sitie na rany, skalpel. Na lekrnicke je moje meno, adresa, kontakt na moju rodinu, krvna skupina, vek , alergie.
Lekarnicka je dost individualna zalezitost a preto si treba uvedomit tieto veci.
1. Kam ju budem nosit?
2. Co ovladam? Co naozaj viem pouzit? Co ocakavam? (Je zozdiel behat po meste alebo byt 10dni v lese)
3.Co som schopny nosit, alebo mat pri sebe? Ci som obmedzeny vahou alebo rozmerom? ( je rozdiel to mat na opasku alebo v kufri v aute)

Jedina rada na zaver. MENEJ JE NIEKEDY VIAC!! Pozor aby si nespravil super uzasnu lekarnicku co nechas na policke.
Pravdepodobnosť, že sa zaživa dostanete do neba je nulová. Pravdepodobnosť, že zaživa budete mať zo života peklo je 99%
Obrázok používateľa
SEPTEMBER1998
Nováčik

Poslaťod SEPTEMBER1998 » Uto Aug 16, 2016 6:49 pm

No ja som nosil obicajnu lekarnicku nieco ako mate v aute.Jedneho dna som si nepozornostou odrezal bruško na ukazovaku ,nie vela ale nehorazne to krvacalo.Cela lekarnicka to nevedela zastavit az v kuchini polohruba muka a priebezne ten sitny obvez.Takze moja lekvarnicka je skor na tazke rany:
2*skalpel(pevny) 2*drziak 10*sterilne cepielky (na vyberanie 3-5cm triesok) :D tiez som sikovny
5*sitie 1*klieste 1*noznicky (mama bola sestra naucila ma sit )
1*izraelsky tlakovy obvez
1*H&H tlakovy obvez
1*elasticky obvez
1*gaza lifeguard (nafukne sa 3nasobne po rozbalení)
1*rukavice
betadine 100ml
lieki proti bolesti + 0,25ml lidokain (lokalne anestetykum)
1*alufolia
2*naplast 5*5cm

Pardon za diakrityku ale nejdu mi mekcene a dlzne na klavesnici.... musim poriesit.

Späť na

Kto je on-line

Používatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný používateľ nie je prítomný and 1 hosť